Zastosowanie

Dla kogo jest przeznaczony podnóżek:

Z naszego podnóżka mogą korzystać wszystkie osoby, które okresowo bądź stale cierpią na:

  • zaparcia,
  • hemoroidy,
  • szeroko pojęte choroby jelita grubego,
  • nietrzymanie moczu.

Polecamy również korzystanie z podnóżka kobietom w ciąży oraz tuż po, w celu odciążania mięśni dna miednicy.

Kliknij i zobacz krótki film na temat profilaktyki dla kobiet po porodzie

Ważne są zdrowe nawyki i profilaktyka:

Kucaj to również „sposób” na pozbycie się toksyn, kału i innych szkodliwych substancji poprzez prawidłowe wyróżnienie – a to przecież istotne jest dla każdego z nas!

Kliknij i zobacz krótki film na temat jak ważna jest pozycja kuczna dla twojego zdrowia

Pozycja kuczna - zadbaj o zdrowe nawyki!

Na nasze zdrowie niezwykle ważny wpływ ma pozycja kuczna. Zwłaszcza podczas wypróżniania się.

Poszukując długotrwałych rozwiązań, opierając się na doświadczeniach wielu pokoleń i różnych kultur, stworzyliśmy optymalne rozwiązanie problemów z wypróżnianiem. Jest to stosunkowo prosty sposób, by pozbyć się kłopotów z zaparciami lub praktycznie wyeliminować go w ogóle. Chodzi o załatwianie swoich potrzeb w pozycji kucającej.

Dlaczego pozycja kuczna podczas defekacji (wypróżniania się) jest tak ważna:

Siedząc na muszli klozetowej w tradycyjny sposób, kąt pomiędzy nogami a tułowiem wynosi około 90 stopni. Wystarczy podłożyć pod nogi podnóżek Kucaj, by kąt ten zmniejszyć do ok. 35 stopni.

Wypróżnianie się w pozycji kucznej nie wymaga dużego wysiłku ponieważ zmniejsza się ciśnienie w żyłach odbytu i odbytnicy. Używając podnóżka toaletowego Kucaj, ograniczamy wysiłek związany z wypróżnianiem i rozluźniamy mięśnie, które w pozycji siedzącej niekorzystnie zaciskają odbytnicę. Zastosowanie pozycji kucznej, pomaga zapobiegać i leczyć  hemoroidy.

Pozycja kuczna zmniejsza ryzyko przepukliny jelit i innych uszkodzeń przewodu pokarmowego.

Ludzie od zawsze stosowali pozycję kucającą do odpoczynku, podczas wykonywania różnych czynności, w tym również czynności fizjologicznych.


Trudno sobie oczywiście wyobrazić, że wszyscy pracownicy w biurze, urzędach czy w kasach supermarketów przybiorą pozycję kuczną podczas wykonywania czynności zawodowych, ale warto zwrócić uwagę, że pewne prace, zwłaszcza domowe (np. obieranie ziemniaków) można z powodzeniem w takiej pozycji wykonywać oraz warto zauważyć, że niektórzy pracownicy umysłowi (zwłaszcza w Azji) w trakcie pracy na swoich laptopach po prostu kucają. Taką pozycję przyjmują również czekając na przystanku np. na autobus.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz i sprawdź nasz podnóżek - zapraszamy do naszej specjalnej oferty.

Informacje zawarte na naszej stronie internetowej kucaj.pl służą wyłącznie celom informacyjnym. W jakiejkolwiek kwestii zdrowia lub leczenia zawsze należy zgłosić się do lekarza. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości i problemy zdrowotne nie sugerują się informacjami zawartymi na stronie www.kucaj.pl tylko skonsultuj to z lekarzem dla Twojego bezpieczeństwa i zdrowia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl